İçerikler

esenyurt_kultur_sanat  Esenyurt'ta Kültür-Sanat Kayıtları Başladı

Esenyurt Belediyesi 2011–2012 Kültür Sanat kurs kayıtları başladı. Toplam 15 branşda eğitim verilecek olan, Kültür-Sanat kurs programı için Belediye Kültür merkezine başvuru yapan vatandaşların kayıtları yapılmaktadır.


Esenyurt Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında, altı aylık  periyot ile kursiyerlere Halk Oyunları, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Bağlama, Gitar, Ud, Tiyatro, Tuşlu sazlar, Org, Akordiyon, Resim, Bilgisayar, İngilizce, Ebru sanatı, Hat sanatı ve Şan eğitimi branşlarında sertifika verilecek. Ayrıca Engelliler için kurulan Kültür-Sanat masası ile tüm branşlarda engelli vatandaşlara da eğitim programı yapılmıştır.                                                                                                                                                       

    2010-2011 Kültür Sanat eğitimleri sertifika töreninde, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu,  

“  Esenyurt’ta amacımız, kültürümüzü ve sanatımızı geliştirme toplumun davranışlarına yön verme, tiyatrosu, sineması, folklorü ve diğer etkinlikleri ile gurur tablosu oluşturmaktır.  Tabi günden güne büyüyen ilçemizle beraber, faaliyetlerimizde, halkımızın talep ve istekleri doğrultusunda, daha fazla büyümeye başladık. İnşallah çok kısa bir zamanda yeni açacağımız kültür merkezlerimiz de faaliyete geçecek. Önümüzdeki yıllarda bu çalışmaların verimini daha yoğun olarak inşallah hep birlikte göreceğiz” diyerek yaptığı konuşmasında, 2011-2012 Kültür ve Sanat etkinliklerinin daha yoğun ve yeni tesisler ile daha verimli olacağına vurgu yapmıştı.

 

Bir önceki yıl 625 kursiyerin sertifika aldığı Kültür-Sanat etkinliklerinde, bu yıl Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezi 1081, Yunus Balta Kültür Merkezinde 908, Gürbüz Süleymanoğlu Kültür Merkezinde 720 (bayan) kişi faydalanacak ve kayıtlar devam etmektedir. Hizmete girecek olan, Mehterçeşme Bilgi evi, Esenkent mahallesinde yapımı devam eden kültür merkezi, Atatürk mahallesi kültür merkezi, İncirtepe kültür merkezi ile Esenyurt Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından  2012 yılında 10 bin kişiye hizmet verilmesi hedeflenmiştir.